Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Suseł Testuje Xiaomi Mi Band 2

Wśród wielu moich dziwactw jest zamiłowanie do różnego rodzaju statystyk. Od lat prowadzę zeszyt, w którym zapisuję wszystkie przeczytane książki z podziałem na poszczególne lata. Lubię sobie czasem zerknąć i porównać, w którym roku czytałam mniej, a w którym więcej. Miałam nawet plik w Excelu, w którym wszystko zapisywałam i tworzyłam różne wykresy ale przepadł mi gdzieś w trakcie zmiany komputerów. Taki ze mnie psychol 😋. Zabawne jest to, że właśnie ze statystyki na studiach miałam najgorsze oceny. Odkąd korzystam z usługi Legimi regularnie sprawdzam swoje statystyki czasu przeznaczonego na czytanie. Wrzucam je czasem na swój profil na Instagramie i o dziwo, cieszą się popularnością. Moim wyprawom na nordic czy zwykłym spacerom zawsze towarzyszyło Endomondo ale od jakiegoś czasu zwyczajnie nie da się z niego korzystać. Aplikacja się zawiesza, wyłącza, traci sygnał i nie spełnia swojej funkcji. Mimo że lubiłam oglądać mapki swoich spacerów i wiedziałam, że będzie mi tego brakowało, pos…

Nowe w... sierpień 2017

Od razu do meritum, bez gadki szmatki.

1. Pierwszy raz w życiu jadłam sushi. Jakoś do tej pory miałam pewne obawy. Bo surowa ryba. Bo glony. Bo drogo. Bo bo bo. Dużo tych bo było. W końcu stwierdziłam, że mam te bo gdzieś i próbuję.
W pierwszym momencie uznałam, że nawet mi to sushi smakuje ale nie sądzę, żebym chciała jeść je częściej.
Teraz nie mogę przestać o tym myśleć.


2. Kosmetyczne szaleństwo czyli totalnie popłynęłam. Nie mam pojęcia skąd to się u mnie wzięło tak nagle. Totalne przeciwieństwo mojego minimalizmu. 
Kiedyś, lata temu, prowadziłam bloga kosmetycznego, który szybko zyskiwał popularność. Usunęłam go po słowach mojej koleżanki, która uznała, że pisanie o kosmetykach jest głupie i płytkie. Teraz by mnie to nie ruszyło ale te kilka lat temu byłam bardziej wrażliwa na krytykę.
Stwierdziłam, że raz na jakiś czas będę się z Wami dzielić opiniami o tym i owym bo czemu nie 😊 W końcu jestem kobietą, czyta mnie wiele kobiet, więc to się jakoś składa do kupy. Prawda? 


3. Tak w powiązaniu do punktu poprzedniego, kupiłam sobie zestaw do wykonania manicure hybrydowego w domu.
Pamiętam jak rok temu z żalem rezygnowałam z hybryd ze względów finansowych. Chciałam ograniczyć swoje wydatki ze względu na kredyt hipoteczny i właśnie to poszło na pierwszy ogień. 
Uwielbiam mieć zadbane i ładnie pomalowane paznokcie, daje mi to ogromny komfort i dobrze wpływa na pewność siebie. Problem w tym, że żaden lakier na moich paznokciach się nie trzyma. Żaden. Dramat.
Przypadkiem dowiedziałam się, że Semilac sprzedaje zestawy startowe dla amatorów. Miałam jeszcze opory bo nie wiedziałam za bardzo jak będę te paznokcie ściągać. Moje postrzeganie trochę wypaczyło to, że do tej pory hybrydę miałam ściąganą za pomocą pilnika lub frezarki. Machanie pilnikiem mnie przerasta, a frezarką można sobie zrobić krzywdę  jeśli się na tym nie zna. Okazało się, że to naprawdę banalnie proste ale planuję na ten temat osobny post za jakiś czas, na który już Was zapraszam.


4. Również w oparciu o kosmetyczny bum (uprzedzałam, że mi odbiło) - przedłużyłam sobie rzęsy. Albo zagęściłam raczej bo moje z natury są długie. Po kiego czorta to zrobiłam? Z lenistwa. Mam tak, że do pracy bez makijażu oka nie pójdę. 😋 Oko ma być podkreślone i tyle. Zabawne bo wszędzie indziej chadzam bez makijażu, kompletnie nie mam z tym problemu.
Sęk w tym, że tenże makijaż oka odbierał mi 10 minut snu, a śpię zdecydowanie za mało i postanowiłam temu zaradzić. Zrobiłam rzęsy, które wyszły przecudownie naturalnie i to był naprawdę niezwykły komfort. Tym większy był mój zawód, kiedy okazało się, że jestem uczulona na klej, którym zostały przymocowane i żeby uniknąć nieprzyjemnych komplikacji, musiałam rzęsy zdjąć. 
Jak się to objawiało? Oczy mnie piekły. Upiornie. Szkoda mi bardzo ale nikt nie był w stanie przewidzieć alergii.


5. Joga już od lat krążyła w moich myślach. Z racji ograniczeń zdrowotnych muszę uważnie dobierać aktywności bo po niektórych nie czuję się dobrze, a po innych przypominam statystę z The Walking Dead.
Do jogi podeszłam na pełnym spontanie, odpaliłam YT i zaczęłam ćwiczyć. Na dywanie, bez maty, bez zastanowienia. Na pewno nie robiłam tego dobrze ale miałam to gdzieś. Po ćwiczeniach czułam się świetnie więc postanowiłam to kontynuować. Zamierzam iść na kilka zajęć z instruktorem ale póki co ćwiczę w domu. Już na macie :P i jestem coraz bardziej podekscytowana tym jak dobrze się później czuję. 
Właśnie sobie uświadomiłam, że nie mam żadnego zdjęcia z jogą związanego, wybaczcie. Nie będę teraz robić niczego na siłę.

To by było na tyle. Dzięki za uwagę 😉

Dziękuję, że jesteś :) Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chcesz poznać mnie bliżej:

  • polub Antyspołecznego Susła Obsesjonistę na Facebooku otrzymasz powiadomienie, o nowym poście tuż po jego publikacji,
  • podglądaj na  Instagramie dowiesz się co też Suseł wyrabia, co je, pije, czyta i gdzie się podziewa, kiedy nie ma go na bloguKomentarze

Popularne posty