Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Suseł Testuje Xiaomi Mi Band 2

Wśród wielu moich dziwactw jest zamiłowanie do różnego rodzaju statystyk. Od lat prowadzę zeszyt, w którym zapisuję wszystkie przeczytane książki z podziałem na poszczególne lata. Lubię sobie czasem zerknąć i porównać, w którym roku czytałam mniej, a w którym więcej. Miałam nawet plik w Excelu, w którym wszystko zapisywałam i tworzyłam różne wykresy ale przepadł mi gdzieś w trakcie zmiany komputerów. Taki ze mnie psychol 😋. Zabawne jest to, że właśnie ze statystyki na studiach miałam najgorsze oceny. Odkąd korzystam z usługi Legimi regularnie sprawdzam swoje statystyki czasu przeznaczonego na czytanie. Wrzucam je czasem na swój profil na Instagramie i o dziwo, cieszą się popularnością. Moim wyprawom na nordic czy zwykłym spacerom zawsze towarzyszyło Endomondo ale od jakiegoś czasu zwyczajnie nie da się z niego korzystać. Aplikacja się zawiesza, wyłącza, traci sygnał i nie spełnia swojej funkcji. Mimo że lubiłam oglądać mapki swoich spacerów i wiedziałam, że będzie mi tego brakowało, pos…

Co robić kiedy nie wiesz co robić?

Raz na jakiś czas zdarzają mi się takie dni, kiedy kompletnie nie wiem co ze sobą zrobić. Bo niespodziewanie mam wolne albo plany nie wypaliły.
Wkurza mnie tracenie czasu na szukanie zajęcia, szwendanie się bez celu. 
Znalazłam idealny sposób na takie dni. Stworzyłam listę ''What to do when you don't know what to do''. Dzięki takiej liście wiem co robić kiedy nie wiem co robić. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie dylematy ale wiem też, że nie tylko ja miewam takie dni. 
Żeby nie marnować czasu sięgam po listę ratunkową i wybieram jedną z zapisanych tam rzeczy. Dwie lub trzy też można. Jak kto chce. Pełna dowolność. 

Co jest na mojej liście? 

1. Dooglądanie filmów, na których zasnęłam :) zdarza mi się to bardzo często, a pamięć ulotna więc zapisuję i w dogodnym momencie oglądam. 
2. Mam również listę filmów do obejrzenia, która ciągle się wydłuża. 
3. Czytanie. Wprawdzie czytam na co dzień ale czemu nie czytać więcej?4. Szydełko albo druty. Jeśli nie mam akurat żadnego zlecenia robię rzeczy dla siebie.  
5. Malowanie lub kolorowanie. Od czasu jak pisałam Wam o moim odkryciu jakim są kolorowanki antystresowe, nic się nie zmieniło. Uwielbiam!!! Poszłam dalej i maluje obrazy od Artimento. 
6. The Sims. Mój komputer nie zawsze ogarnia wymagania tej gry ale potrafię przepaść na kilka godzin. Jako nastolatka spędzałam cale dni na graniu w pierwsza część. Teraz już się ograniczam ale marzą mi się wszystkie dodatki... 

Na liście pojawiają się różne rzeczy ale te powyżej są stałe i niezmienne.  Niby to nic takiego, niby taka mało odkrywcza rzecz ale dzięki temu nie tracę czasu i nie frustruję się nie wiedząc co zrobić z czasem.
Swoją drogą jestem ogromnie wdzięczna za to, że mam czasem takie momenty, że nie muszę zapierdzielać 24/7, żeby mieć z czego się utrzymać. Taka mała refleksja na podstawie wczorajszego odcinka Dam i Wieśniaczek ;O)


Dziękuję, że jesteś :) Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chcesz poznać mnie bliżej:

  • polub Antyspołecznego Susła Obsesjonistę na Facebooku otrzymasz powiadomienie, o nowym poście tuż po jego publikacji,
  • podglądaj na  Instagramie dowiesz się co też Suseł wyrabia, co je, pije, czyta i gdzie się podziewa, kiedy nie ma go na blogu


Komentarze

Popularne posty