Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wiosenne porządki?


Z każdym rokiem widzę coraz większy nacisk zewsząd na wiosenne porządki. Nie ważne chcesz, czy nie, masz sprzątać bo wiosna idzie. Nie ma, że zetrzesz kurze i umyjesz podłogi, o nie.
Musisz umyć okna i wyprać firanki.
Wytrzeć w środku wszystkie szafki w kuchni i ułożyć wszystkie graty. Najlepiej od razu je umyj.
Rozmróź i umyj lodówkę.
Jeśli masz książki, to każdą ściągnij z półki, wytrzyj półkę i książkę.
Odsuń wszystkie meble i dokładnie za nimi poodkurzaj.
Umyj podłogę i nawoskuj panele.
Wypierz wszystkie kołdry i poduszki.
Wyjmij wszystkie ubrania z szaf, wysprzątaj je i ułóż.
Łazienkę zlej domestosem i wyczyść fugi szczoteczką do zębów.
Masz durnostojki? Każdą czeka mycie.
Przeraża mnie to.
Czy naprawdę każdy absolutnie musi zrobić to wszystko? Widzę jak ''przykładne obywatelki'' patrzą na wyłamujących się z tradycji leserów. Ale zaraz, z jakiej tradycji? Od kiedy musimy sprzątać na wiosnę?
Z tego co pamiętam, a moja pamięć ostatnio wspina się na wyżyny, wiosenne porządki były przyjemnością opcjonalną. Chcesz to robisz. nie chcesz, to nie. Nikt nikogo nie oceniał i nikogo nie obchodziło czy ktoś ma ułożone majtki i talerze. Nie przypominam sobie, żeby kobiety w mojej rodzinie głupiały na wiosnę. Przed świętami tak, jak wszędzie, ale nie na wiosnę.

W pracy słuchamy radia, jak wielu ludzi chyba. Któregoś tygodnia dzień w dzień słyszałam o wiosennych prządkach. Jak robić? Kto zrobił, a kto nie? Sondy uliczne jak i co ludzie sprzątają. Wtrącenia prowadzących, że po porządkach zostanie trochę czasu na, że chciałoby się ale porządki, że nie chce się ale trzeba.

Trzeba?Ja nie umyłam okien. Mam brudne firanki. Naczynia w szafkach są ustawiane chronologicznie czyli bez większego sensu. Z lodówki cieknie bo nie mam czasu jej rozmrozić. W szafach z ubraniami jest ok bo co najmniej raz w miesiącu sprawdzam jak sytuacja wygląda ;) Pracuję w sklepie z ciuchami, sami rozumiecie ;) Ciągle coś wchodzi o wychodzi, ruch jak na lotnisku JFK.

To nie tak, że mi się nie chce. Chce się. Patrzę na okna i widzę, że nie widzę.
Z lodówką chętnie bym sobie poważnie porozmawiała.

Tyle że jakoś nie mam kiedy.

Przyszła wiosna i mi się zwyczajnie chce. Nie siedzieć w domu na kanapie, robić coś, być gdzieś, żyć. Nie chcę zamykać się w domu z brudnymi garami i gaciami do prania.
Szydełkuję, maluję, czytam, koloruję i mam ogólną chęć na działania artystyczne. Oglądam, ćwiczę i jestem w szale przedślubnych przygotowań (czyt. irytuję się na źle przerobioną sukienkę i ćwiczę chodzenie w szpilkach).

Największym przejawem wiosennych porządków jest u mnie wprowadzanie kolejnych zmian na blogu. Zmieniłam odrobinę szablon, wygląd postów, dopracowałam drobne i pominięte wcześniej elementy. Teraz myślę o zmianach idących dużo dalej ale o tym na razie sza, bo mi myśl ucieknie ;)


Dziękuję, że jesteś :) Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chcesz poznać mnie bliżej:
  • polub Antyspołecznego Susła Obsesjonistę na Facebooku otrzymasz powiadomienie, o nowym poście tuż po jego publikacji,
  • podglądaj na  Instagramie dowiesz się co też Suseł wyrabia, co je, pije, czyta i gdzie się podziewa, kiedy nie ma go na blogu.

Komentarze

Popularne posty