Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Poza blogiem jest fajnie

Jakiś czas temu słuchałam podcastu Michała Szafrańskiego, w którym padło stwierdzenie, że jeśli bloger nie ma nic z prowadzenia bloga to traci motywację i najczęściej przestaje prowadzić bloga. 
Prawda.
Ja z prowadzenia bloga nie mam absolutnie nic i bardzo długo mi to nie przeszkadzało w jego prowadzeniu. Założyłam go z potrzeby pisania i dlatego trwał przez cały czas. Może się wydawać, że pisanie postów i prowadzenie bloga to nic takiego ale dopiero ten, kto sam spróbuje, wie że wymaga o sporego zaangażowania.
U mnie zaangażowanie bez motywacji nie występuje. Prawdą jest, że sama nie przykładałam się do rozwoju tego miejsca tak, jak teoretycznie powinnam. Ale! Blog nigdy nie był moim planem na życie. Nie wiązałam z nim rozwoju zawodowego czy planu na osiągnięcie jakiegoś dochodu. Nie spinałam się z powodu statystyk, nie próbowałam tworzyć zaangażowanej społeczności. Nie zamierzam tego robić nadal, a blog zostanie. Pisać będę ale tylko wtedy, kiedy odczuję taką potrzebę. Jeśli ze mną zo…

Suseł Minimalista: Ostatni bastion


Już od jakiegoś czasu spoglądałam z namysłem na szafę w przedpokoju, którą do tej pory tylko musnęłam minimalistycznymi porządkami. Potrzebowałam jednak mocniejszego kopa, żeby wreszcie się za nią zabrać. Lekkim szturchańcem była refleksja przy mierzeniu kolejnej pary spodni w pracy. Bo tak fajnie wyglądają na półce, bo nie drogie, bo mój rabat... Ze wszystkimi było jednak coś nie tak, nie ten kolor, fason, długość. Nie rozumiem tej mody na lekko przykrótkie spodnie, które odsłaniają kostkę. Dla mnie spodnie idealne muszą ją zakrywać i lekko się marszczyć na dole. Znalazłam w końcu spodnie idealne - fason pasuje, długość idealna, no i są czarne, a takich spodni nie miałam w szafie od lat. Radośnie upchnęłam je między inne rzeczy i szafa zyskała nowego mieszkańca.
Kopniakiem decydującym była Dr Lifestyle, konkretniej jej recenzja książki Styledigger. Przemówiło do mnie konkretnie jedno zdanie, które zresztą słyszałam i czytałam milion razy, ale dopiero teraz do mnie dotarło. To ubrania mają służyć Tobie, a nie Ty im.
W oparciu o to zdanie pozbyłam się każdej sztuki odzieży, która powodowała u mnie jakikolwiek dyskomfort podczas noszenia. To nie były lekkie rozstania, ale nie miałam za grosz sentymentów. W siną dal poszły bluzeczki od mamusi, spodnie od przyjaciółki i wygrzebane w lumpach tuniki. Wszystko co było za duże, za małe czy też po prostu niewygodne, poszło precz. Zostałam z naprawdę minimalną ilością ubrań i chociaż ten widok trochę mnie przeraził, to teraz w końcu czuję się zadowolona. 
Zostały wszystkie rzeczy, które przeszyły przez wcześniejsze sito: podobają mi się, dobrze w nich wyglądam i regularnie je noszę, ale spełniające nowe kryterium: absolutnie nic mnie w nich nie drażni. Swoją drogą to zastanawiające w jak wielu ubraniach coś mi przeszkadzało. A to lekko za ciasne, a to nie do końca dopasowany fason, a to za ciasne rękawy w stosunku do reszty. Teraz za każdym razem kiedy się ubieram, czuję się dobrze i wiem, że dobrze wyglądam. 
Wszystkie minimalistki czy wyznawczynie slow fashion, jak kto woli, postulują kupowanie ubrań jak najwyższej jakości. Czyli: mamy w szafie mało, ale niech to będzie z jak najlepszego materiału i jak najlepiej wykonane. Początkowo byłam nastawiona trochę anty do tego podejścia. Czyli nie mogę kupić sobie bluzki za 20 zł i przelatać w niej jednego sezonu po czym wyrzucić i za rok radośnie kupić nowej? O nie! Ja chcę!
Po tygodniu od finalnej bitwy z samą sobą i zawartością szafy, w którym nosiłam 3 bluzki i 1 parę spodni, stwierdzam że już rozumiem o co kaman z tą jakością. Tzn nie, że wcześniej tego nie wiedziałam. Mam kilka bardzo dobrych jakościowo ubrań i noszę je od lat. Nie są ani porozciągane, anie sprane, nie stało się z nimi absolutnie nic złego i bardzo to sobie cenię. Wydawało mi się jednak, że ta wspomniana wcześniej bluzka za 20 zł wytrzyma ten jeden sezon i na pewno jeszcze wykorzystam ją później.
No nie, nie wytrzyma i nie wykorzystam. Rodzaj użytej tkaniny i wykonanie mają naprawdę gigantyczne znaczenie. Możesz mieć bluzkę 100% bawełny, ale jeśli to jest bawełna najgorszej jakości to takie ubranie nie przetrwa kilku prań. A nadmienię, że 70% swoich rzeczy piorę ręcznie, w letniej wodzie i delikatnym płynie. Choćbym nie chciała, to przy minimalistycznym podejściu do swojego ubioru, jakość ma decydujące znaczenie. Za jakością niestety idzie cena, co mnie nie zachwyca, ale trudno. Podjęłam postanowienie o życiu w minimalizmie, dobrze mi z tym, więc nie marudzę.
Jeśli macie jakieś sprawdzone sklepy z odzieżą dobrej jakości, która mnie nie zrujnuje finansowo, dajcie znać :)

Dziękuję, że jesteś :) Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chcesz poznać mnie bliżej:
  • polub Antyspołecznego Susła Obsesjonistę na Facebooku otrzymasz powiadomienie, o nowym poście tuż po jego publikacji,
  • podglądaj na  Instagramie dowiesz się co też Suseł wyrabia, co je, pije, czyta i gdzie się podziewa, kiedy nie ma go na blogu.

Komentarze

Popularne posty