Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Poza blogiem jest fajnie

Jakiś czas temu słuchałam podcastu Michała Szafrańskiego, w którym padło stwierdzenie, że jeśli bloger nie ma nic z prowadzenia bloga to traci motywację i najczęściej przestaje prowadzić bloga. 
Prawda.
Ja z prowadzenia bloga nie mam absolutnie nic i bardzo długo mi to nie przeszkadzało w jego prowadzeniu. Założyłam go z potrzeby pisania i dlatego trwał przez cały czas. Może się wydawać, że pisanie postów i prowadzenie bloga to nic takiego ale dopiero ten, kto sam spróbuje, wie że wymaga o sporego zaangażowania.
U mnie zaangażowanie bez motywacji nie występuje. Prawdą jest, że sama nie przykładałam się do rozwoju tego miejsca tak, jak teoretycznie powinnam. Ale! Blog nigdy nie był moim planem na życie. Nie wiązałam z nim rozwoju zawodowego czy planu na osiągnięcie jakiegoś dochodu. Nie spinałam się z powodu statystyk, nie próbowałam tworzyć zaangażowanej społeczności. Nie zamierzam tego robić nadal, a blog zostanie. Pisać będę ale tylko wtedy, kiedy odczuję taką potrzebę. Jeśli ze mną zo…

Suśla Inspiracja - Angelo Kelly & Family - Welcome Home


Źródło
W weekend zostałam zagoniona do uporządkowania swoich rzeczy, które po przeprowadzce zostały u mojej mamy. Miejsce przechowywania było typowo polskie: w kanapie :)
Poza stosem kaset VHS, notatkami ze studiów, przedziwną kolekcją słoników z porcelany, trafiłam na moje kasety Kelly Family. Mając naście lat kochałam ten zespół ponad wszystko. Poważnie, nic nie miało większego znaczenia. Ściany pokoju były wyklejone plakatami, wszędzie miałam poutykane zdobyczne niemieckie wydania Bravo z artykułami, których wprawdzie nie rozumiałam, ale chodziło przecież o zdjęcia!


Pamiętam z jaką radością wracałam do domu z kolejną kasetą w garści i dla wszystkich było lepiej, żeby zeszli mi z drogi bo MUSIAŁAM posłuchać jej teraz i natychmiast ;) Dla wielu słuchanie Kelly Family było obciachem, poza jedną osobą, moją ówczesną przyjaciółką, nikt nie rozumiał mojej pasji. W szkole niezmiennie królowali Backstreet Boys, więc ja z moimi Kelly'sami byłam na przegranej pozycji. Nie bardzo rozumiem skąd takie podejście. Bo byli rodziną? Bo dziwnie się ubierali? Bo mieli długie włosy? Dziwne piosenki?
Byli specyficzni, nie przeczę. Niemniej wolałam ich od plastikowych chłopców z boysbandów.
Na fali wspomnień zajrzałam do internetu i znalazłam perełkę. Seria krótkich filmów dokumentalnych ''Angelo Kelly & Family - Welcome Home''. Tytułowy Angelo (w którym kochałam się dopóki był ładnym chłopcem przed okresem dojrzewania, później przerzuciłam się na Paddy'ego :P) wraz ze swoją żoną i dziećmi wprowadzają się do, w zasadzie zrujnowanego, domu w Irlandii i powoli doprowadzają go do stanu używalności. Nie kryją się z tym, że nie mają pieniędzy, że nie stać ich nawet nie na wille z basenem, ale nawet na nowe płytki na kuchenną podłogę.
Seria składa się z 7 krótkich odcinków, w których Angelo, jego żona i dzieciaki opowiadają o swoim życiu, o potrzebie wolności i niezależności od świata zewnętrznego. Pokazują jak można ułożyć sobie życie poza sztywnymi schematami, uniezależnić się od innych. Opowiadają o tym jak i dlaczego uczą swoje dzieci w domu i ile trzeba się narobić, żeby być tak niezależnym.
Oczywiście jest w tym dużo muzyki bo Angelo z rodziną aktywnie nagrywają i koncertują. Dzieci uczą się gry na instrumentach pod okiem profesjonalnego nauczyciela i aktywnie w tym uczestniczą. Ta ich muzykalność ma wyraźną otoczkę religijności, co mnie razi, niemniej ogląda się tego i słucha bardzo przyjemnie.
Po obejrzeniu całe serii nasunęła mi się refleksja, że jednak da się żyć poza schematem. Nie trzeba przyporządkować się do ogólnie panujących norm. Niekoniecznie w Polsce, niekoniecznie całkowicie, ale się da. Kusi mnie taka wizja życia. Nie planuję przeprowadzić się do Irlandii i zacząć hodować warzywa w organicznie nawożonym ogródku, biegać do wychodka, z którego tenże nawóz pochodzi. Niemniej odciąć się trochę od tego co mnie wiąże i uzależnia.
Chciałabym :)
A Wy?

P.S. Na koniec przepiękna  piosenka, o miłości, a jakże! 

Komentarze

Popularne posty