Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Morza szum, ptaków śpiew, a w życiu jakby piękniej.....

Nie wiem kiedy wycieczki nad morze zaczęły kojarzyć mi się z relaksem i spokojem. Zapewne jest to ''wina'' Chomickiego, który kocha morze. Do Bałtyku mamy jakieś 20 minut samochodem więc jeździmy tam bardzo często. 
Wczoraj była piękna pogoda, świeciło słońce i od rana nie mogłam wysiedzieć na miejscu.  Dodatkowo motywowały mnie artykuły w lokalnej gazecie opisujące skutki niedawnego sztormu. Jednym z moich wielkich marzeń jest być nad morzem w czasie sztormu, jak najbliżej się da. Nie ważne, że zmoknę i zmarznę, cóż to musi być za widok! Zgarnęłam Chomickiego i pojechaliśmy.
Wczorajsze morze było wzburzone ale do sztormu dużo mu brakowało :) Niemniej jestem zachwycona tym wyjazdem. Kolory były przepięknie nasycone, bardziej letnie niż zimowe, słońce mocno świeciło. Gdyby nie silny i zimny jak cholera wiatr, myślałabym że to lato :)


Zamarznięty kanał łączący Bałtyk z jeziorem Jamno. Jeden z tych kamieni widocznych na powierzchni jest mój, musiałam sprawdzić czy akurat mój rzut nie rozbije tafli lodu :)
Woda momentami sięgała tak daleko w głąb plaży, że musieliśmy przed nią uciekać. Zresztą nie tylko my, widziałam w oddali jak kilka osób w popłochu umyka falom, szczególnie zabawnie wyglądało to w przypadku statecznych fanek nordic walkingu. Nawet uciekając starały się przebierać kijkami.


Sztorm jednak zostawił swoje ślady, nie tak spektakularne jak się spodziewałam niemniej dosyć malownicze.
Do domu wróciliśmy z przewietrzonymi głowami, piaskiem w butach i skarpetach, zmarznięci ale szczęśliwi.
Jak lubicie spędzać swój wolny czas? W domu czy raczej w plenerze? Macie jakieś ulubione miejsca?

Komentarze

Popularne posty